Pierwszy sezon Wiatru Lud┼║mierz w Salming Ekstralidze Senior├│w z dniem dzisiejszym dobieg┼é ko┼äca. Po wyjazdowym zwyci─Östwie 8:4 z Wejherowem, nasz debiut w najwy┼╝szej klasie rozgrywkowej w Polsce zako┼äczyli┼Ťmy na 5. miejscu! ­čÖé

Na mecz z ├ôsemk─ů jechali┼Ťmy z ch─Öci─ů udowodnienia, ┼╝e sta─ç nas naprawd─Ö na wiele (nawet na co┼Ť wi─Öcej, ni┼╝ pi─ůte miejsce). Celem by┼éo oczywi┼Ťcie wywalczenie pi─ůtej lokaty na koniec sezonu 2016/2017 i zako┼äczenie go w jak najlepszych nastrojach.

Ju┼╝ pierwsza tercja pokaza┼éa nam jednak, ┼╝e wcale nie b─Ödzie nam ┼éatwo ten cel osi─ůgn─ů─ç. Potyczk─Ö z wejherowianami rozpocz─Öli┼Ťmy bowiem od straty bramki ÔÇô w 6. minucie Leszek Samson strza┼éem z dystansu pokona┼é naszego bramkarza. Na szcz─Ö┼Ťcie gol na remis z naszej strony pad┼é jeszcze przed przerw─ů, kiedy to Karol Pelczarski mierzonym uderzeniem pokona┼é Wo┼║niaka, wykorzystuj─ůc tym samym liczebn─ů przewag─Ö.

W drugiej ods┼éonie nasza gra wygl─ůda┼éa ju┼╝ zdecydowanie lepiej. Na jej pocz─ůtku dwie pi─Ökne akcje zamienili┼Ťmy na dwa szybkie gole, kt├│re nieco uspokoi┼éy nasze poczynania na boisku. Na szczeg├│ln─ů uwag─Ö zas┼éuguje trafienie numer 2, kiedy to Jakub ÔÇ×PiszczuÔÇŁ S┼éowakiewicz charakterystycznym dla siebie zwodem min─ů┼é jednego z zawodnik├│w ├ôsemki, a nast─Öpnie popisa┼é si─Ö cudownym strza┼éem pod poprzeczk─Ö. Od tamtej pory mecz by┼é pod nasz─ů kontrol─ů, cho─ç gospodarze co rusz pr├│bowali swych si┼é w kontratakach lub gdy nadarzy┼éa si─Ö taka okazja ÔÇô podczas gry w przewadze. Na ka┼╝de ich trafienie my odpowiadali┼Ťmy jednak swoim i wci─ů┼╝ kontrowali┼Ťmy wynik. Ostatecznie druga tercja zako┼äczy┼éa si─Ö wynikiem 5:3 dla naszej dru┼╝yny.

Przed trzeci─ů ods┼éon─ů powiedzieli┼Ťmy sobie w szatni, ┼╝e trzeba dalej m─ůdrze broni─ç i wykorzystywa─ç nadarzaj─ůce si─Ö okazje oraz nie dopuszcza─ç zm─Öczonego przeciwnika do gro┼║nych kontratak├│w (├ôsemka dysponowa┼éa 9-osobowym sk┼éadem i z minuty na minut─Ö opada┼éa z si┼é, licz─ůc przede wszystkim na dobre okazje w kontratakach). Cz─Ö┼Ť─ç za┼éo┼╝e┼ä zosta┼éa przez nas zrealizowna, ale nie ustrzegli┼Ťmy si─Ö te┼╝ od b┼é─Öd├│w, przez co w pewnym momencie nasz przeciwnik doszed┼é nas na jedn─ů bramk─Ö (5:4).

Na szcz─Ö┼Ťcie w ko┼äc├│wce to my wykazali┼Ťmy si─Ö wi─Öksz─ů skuteczno┼Ťci─ů i ostatecznie zwyci─Ö┼╝yli┼Ťmy do┼Ť─ç pewnie, bo a┼╝ 8:4, wywalczaj─ůc tym samym 5. miejsce w Ekstralidze na koniec naszego debiutanckiego sezonu.

Podsumowuj─ůc ju┼╝ dzisiejsze spotkanie, dzi─Ökujemy r├│wnie┼╝ dru┼╝ynie ├ôsemki za dobry mecz i ┼╝yczymy, by w przysz┼éym sezonie, mimo problem├│w kadrowych, byli w stanie wystartowa─ç w rozgrywkach! ­čÖé A co z nami? No c├│┼╝… Wszystko wskazuje na to, ┼╝e nie by┼é to nasz ostatni sezon w Ekstralidze, ale na oficjaln─ů informacj─Ö w tej sprawie b─Ödziemy musieli jeszcze troszk─Ö poczeka─ç… ­čśë

1 kwietnia, godz. 18:00
Hala sportowa, Wejherowo

UKS ├ôsemka Wejherowo – UKS Wiatr Lud┼║mierz 4:8 (1:1, 2:4, 1:3)

Bramki ÔÇô na stronie Polskiego Zwi─ůzku Unihokeja.

Kary:┬á6 ÔÇô 4 (min)
Sędziowali: Dobromi Cirocki i Marcin Rozmiarek
Widzów: 50
Strza┼éy:┬á22 ÔÇô 28

Najlepsi zawodnicy meczu: Karol Barzowski (Ósemka) i Samuel Jachimczyk (Wiatr)
Statystyki bramkarzy: Arkadiusz Woźniak (20/28 = 71.43 %) | Jakub Udziela (8/10 = 80,00 %), Wojciech Komperda (10/12 = 83,33 %)