W historycznym, pierwszym sezonie Wiatru Lud┼║mierz w Ekstralidze, zajmiemy co najmniej 6. miejsce (na 15 dru┼╝yn). Wszystko za spraw─ů dzisiejszej wygranej z Sanokiem, dzi─Öki kt├│rej uzyskali┼Ťmy awans do meczu o 5. miejsce sezonu 2016/2017 ­čÖé

Mecz rozpocz─Öli┼Ťmy od dw├│ch do┼Ť─ç szybko strzelonych bramek, po kt├│rych zdarzy┼é nam si─Ö b┼é─ůd w defensywie i strata gola podczas gry w przewadze. Wynik 2:1 utrzymywa┼é si─Ö potem a┼╝ do ko┼äca pierwszej ods┼éony.

W przerwie przed drug─ů tercj─ů powiedzieli┼Ťmy sobie, ┼╝e trzeba szybko strzeli─ç kilka bramek i uspokoi─ç gr─Ö, tym bardziej, ┼╝e gospodarze nie stronili od ostrej gry, a wynik „na styku” tylko zaognia┼é ca┼é─ů sytuacj─Ö. Na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie nasz plan uda┼éo nam si─Ö wykona─ç w 100 procentach. W drugiej cz─Ö┼Ťci gry zaaplikowali┼Ťmy bowiem rywalom a┼╝ cztery bramki i przed trzeci─ů tercj─ů mogli┼Ťmy spokojniej odetchn─ů─ç.

Trzecia ods┼éona to ponownie kilka ostrych spi─Ö─ç, kt├│re na szcz─Ö┼Ťcie nie spowodowa┼éy ┼╝adnej kontuzji w naszych szeregach. I to by┼éo chyba najwa┼╝niejsze, bowiem pewny wynik, mimo straty jeszcze dw├│ch bramek, uda┼éo nam si─Ö utrzyma─ç do ko┼äca meczu. Ostatecznie zwyci─Ö┼╝yli┼Ťmy 8:3, a ca┼é─ů rywalizacj─Ö z Sanokiem 2:0.

Oznacza to, ┼╝e teraz czeka nas pojedynczy mecz o 5. miejsce na koniec tego sezonu Salming Ekstraligi. Je┼╝eli w jutrzejszym spotkaniu Wejherowo – Krak├│w zwyci─Ö┼╝─ů gospodarze, przyjdzie nam uda─ç si─Ö w dalek─ů podr├│┼╝ nad morze. Je┼╝eli jednak zwyci─Ö┼╝─ů znani nam ju┼╝ rywale z Grodu Kraka, to mecz o 5. lokat─Ö rozegramy u siebie. Spotkanie to zaplanowano na 1 kwietnia (sobota).

Esanok.pl Wilki Sanok – UKS Wiatr Lud┼║mierz 3:8 (1:2, 0:4, 2:2)

Najlepsi zawodnicy meczu: Jakub Sujkowski (Sanok) i Karol Pelczarski (Wiatr)

Końcowy stan rywalizacji z Sanokiem: 2:0 dla Wiatru.