Po wygranej 15:4 z Absolwentem Siedlec podczas Turnieju Fina┼éowego Mistrzostw Polski Junior├│w Starszych w ┼üochowie, Wiatr Lud┼║mierz awansowa┼é do ┼Ťcis┼éego fina┼éu Mistrzostw Polski, w kt├│rym zmierzy si─Ö ze zwyci─Özc─ů meczu Babimost – ┼üoch├│w.

Pocz─ůtek meczu w naszym wykonaniu by┼é do┼Ť─ç niemrawy. Co prawda to my otworzyli┼Ťmy wynik spotkania ju┼╝ w 53. sekundzie, ale stracona nied┼éugo potem przez nas bramka nieco skomplikowa┼éa nasz─ů sytuacj─Ö. Kolejne trafienia z naszej strony nast─ůpi┼éy ju┼╝ w 3. i 5. minucie, ale p├│┼║niej nie potrafili┼Ťmy wykorzysta─ç nadarzaj─ůcych si─Ö okazji lub po prostu pi┼éeczka si─Ö nam „nie klei┼éa”.

Po reprymendzie od trenera po pierwszej ods┼éonie, na drug─ů tercj─Ö wyszli┼Ťmy ca┼ékiem odmienieni. W ko┼äcu skutecznie w ataku oraz pewnie i odpowiedzialnie w obronie. Efekt? A┼╝ pi─Ö─ç bramek z naszej strony – w tym kilka po naprawd─Ö pi─Öknych akcjach – i czyste konto naszych bramkarzy: Wojtka Komperdy i ┼üukasza Ko┼éodziejczyka. Na drug─ů przerw─Ö schodzili┼Ťmy ju┼╝ ze spor─ů zaliczk─ů (wynik 8:1).

Trzecia cz─Ö┼Ť─ç meczu, a przede wszystkim jej pierwsze 10 minut zupe┼énie nie przypomina┼éo tego, co nazywamy unihokejem. Nasi rywale nie stronili od nieczystych zagra┼ä ┼éokciem, bicia kijami, czy innych nieprzepisowych zagra┼ä. Sami te┼╝ ulegli┼Ťmy tej prowokacji i mecz obustronnie si─Ö zaostrzy┼é. Na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie ostudzi┼éy nas dwie stracone przez nas bramki, po kt├│rych wzmog┼éa si─Ö w nas sportowa z┼éo┼Ť─ç i dzi─Öki czemu uda┼éo nam si─Ö dobi─ç rywala kolejnymi trafieniami w ko┼äcowych minutach spotkania.

Ostatecznie zwyci─Ö┼╝yli┼Ťmy a┼╝ 15:4, ale to, z czego cieszymy si─Ö najbardziej, to nie strzelone bramki, lecz brak kontuzji i kartek przy tak ostrym spotkaniu oraz fakt awansu do ┼Ťcis┼éego fina┼éu Mistrzostw Polski, w kt├│rym po raz trzeci z rz─Ödu staniemy przed szans─ů wywalczenia z┼éota! Mecz ten ju┼╝ jutro o godzinie 12:00, a ┼Ťledzi─ç go b─Ödziecie mogli dzi─Öki tekstowej relacji na stronie PZUnihokeja.pl oraz internetowej transmisji telewizyjnej w serwisie YouTube.

UKS Absolwent Siedlec

Bramki ÔÇô na stronie Polskiego Zwi─ůzku Unihokeja.

Kary:┬á2 ÔÇô 6 (min)
Sędziowali: Dobromir Cirocki, Mateusz Sosnowski
Widzów: 58

Najlepsi zawodnicy meczu: Jakub Słowakiewicz (Wiatr) i Michał Lewandowski (Siedlec)