Po bardzo dobrym turnieju p├│┼éfina┼éowym, w zesz┼éy weekend nasza dru┼╝yna uzyska┼éa awans do turnieju fina┼éowego Mistrzostw Polski junior├│w starszych. W trzech meczach zaaplikowali┼Ťmy rywalom a┼╝ 39 bramek, trac─ůc przy tym tylko 11 i zdobywaj─ůc komplet punkt├│w.

Turniej p├│┼éfina┼éowy, rozgrywany w Nowym Targu┬á(byli┼Ťmy jego gospodarzami), rozpocz─Öli┼Ťmy od meczu z Toruniem – zespo┼éem, z kt├│rym przysz┼éo nam mierzy─ç si─Ö po raz pierwszy w historii. Nasza dominacja w tym spotkaniu nie ulega┼éa ┼╝adnej w─ůtpliwo┼Ťci, ale jak to zwykle bywa w takich meczach, nasza dru┼╝yna d┼éugo „wje┼╝d┼╝a┼éa” na w┼éa┼Ťciwe tory. Ostateczne prze┼éamanie nast─ůpi┼éo w trzeciej tercji, w kt├│rej strzelili┼Ťmy a┼╝ 10 bramek i ostatecznie zwyci─Ö┼╝yli┼Ťmy 20:2, wyr├│wnuj─ůc tym samym nasz rekord, je┼Ťli chodzi o najwy┼╝sze zwyci─Östwo w tym sezonie.

4 marca, godz. 11:00
Hala sportowa, os. Na Skarpie, Nowy Targ

TLU Kala-Izolacje Toruń

2:20
(1:6, 1:4, 0:10)

UKS Wiatr Lud┼║mierz

Bramki ÔÇô na stronie Polskiego Zwi─ůzku Unihokeja.

Kary:┬á8 ÔÇô 6┬á(min)
S─Ödziowali: Hojna Tomasz / Krawczyk Krzysztof
Widz├│w: 30
Strza┼éy:┬á19 ÔÇô┬á50

Najlepsi zawodnicy meczu: Dawid Nowasielski (Toruń) i Kacper Jaskierski (Wiatr)
Statystyki bramkarzy:┬áDaniel G─ůgalski (11/21 = 52.38 %), Adam Fiderewicz (19/29 = 65.52 %) | Jakub Udziela (7/8 = 87.50 %), Micha┼é Janusz (10/11 = 90.91 %)

W drugim spotkaniu, w sobot─Ö wiecz├│r, podejmowali┼Ťmy ULKS J├│zefin─Ö. Wynik ko┼äcowy mo┼╝e nieco myli─ç, je┼Ťli chodzi o przebieg spotkania, bowiem przez d┼éugi czas nasi rywale mocno si─Ö nam przeciwstawiali i grozili powa┼╝nymi atakami. W 47. minucie Jakub Jarosz zdo┼éa┼é pokona─ç naszego bramkarza po raz trzeci i na nieco ponad dziesi─Ö─ç minut przed ko┼äcem na tablicy ┼Ťwietlnej widnia┼é wynik 6:3 dla naszego zespo┼éu, co wcale nie oznacza┼éo pewnego prowadzenia. Na nasze szcz─Ö┼Ťcie w ko┼äc├│wce dopisa┼éa jednak skuteczno┼Ť─ç i szybko zaaplikowali┼Ťmy J├│zefinie jeszcze cztery trafienia, by ostatecznie zwyci─Ö┼╝y─ç 10:3 i zapewni─ç sobie awans do turnieju fina┼éowego Mistrzostw Polski.

Strza┼éy:┬á47 ÔÇô┬á28

Najlepsi zawodnicy meczu: Filip Dominik (Wiatr) i Adrian Bałut (Józefina)
Statystyki bramkarzy: Jakub Udziela (25/28 = 89.29 %) | Adrian Bałut (37/47 = 78.72 %)

Mimo pewnego miejsca w turnieju fina┼éowym, trzeci mecz wcale nie by┼é „tylko” dope┼énieniem formalno┼Ťci. Nie by┼é to te┼╝ tylko pojedynek o 1. i 2. miejsce w tabeli na koniec nowotarskiego turnieju p├│┼éfina┼éowego. Pojedynek z Babimostem by┼é bowiem meczem o presti┼╝, dominacj─Ö na krajowej arenie oraz doskona┼é─ů okazj─ů do rewan┼╝u za trzy ostatnie pora┼╝ki na w┼éasnym terenie z tym w┼éa┼Ťnie przeciwnikiem (w tym za dotkliw─ů przegran─ů 5:8 w meczu o z┼éoto Mistrzostw Polski junior├│w starszych zesz┼éego sezonu).

Mecz z Fenomenem doskonale rozpocz─ů┼é si─Ö dla naszej dru┼╝yny, bowiem po trafieniach Zborowskiego i Faltyna (nasz nowy nabytek!) prowadzili┼Ťmy w 9. minucie ju┼╝ 2:0. Odpowied┼║ go┼Ťci by┼éa jednak natychmiastowa i cztery minuty p├│┼║niej by┼é ju┼╝ remis. Wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e pierwsza ods┼éona zako┼äczy si─Ö remisowo, ale wtedy Rafa┼é Zacher (na 5 sekund przed ko┼äcem tercji) popisa┼é si─Ö doskona┼éym, mierzonym strza┼éem po d┼éugim s┼éupku, dzi─Öki czemu do szatni schodzili┼Ťmy z 1-bramkowym prowadzeniem.

Po przerwie tempo meczu wcale nie zmala┼éo. W 21. minucie i 11. sekundzie popularny „Piszczu” podwy┼╝szy┼é nasze prowadzenie do 4:2, ale p├│┼║niej go┼Ťcie zdobyli kontaktowego gola i zn├│w zrobi┼éo si─Ö gor─ůco. Przez ca┼é─ů drug─ů tercj─Ö, mimo przewagi, razili┼Ťmy nieskuteczno┼Ťci─ů, co zem┼Ťci┼éo si─Ö na nas w ostatnich sekundach, gdy Dawid Po┼éomka (Babimost gra┼é wtedy w os┼éabieniu) wyszed┼é sam na sam z naszym bramkarzem i znalaz┼é spos├│b na Komperd─Ö. Po drugiej ods┼éonie by┼éo wi─Öc 4:4.

Przed wznowieniem trzeciej tercji w naszej bramce nast─ůpi┼éa zmiana: za Komperd─Ö wszed┼é Udziela, a 30 sekund po wznowieniu gry S┼éowakiewicz po raz kolejny wywo┼éa┼é eufori─Ö rado┼Ťci w boksie naszego zespo┼éu. Z prowadzenia nie cieszyli┼Ťmy si─Ö jednak d┼éugo, bowiem w 45. minucie r├│wnie┼╝ „Piszczu” straci┼é pi┼éeczk─Ö w ┼Ťrodkowej strefie, a Jan Kleinhardt wykorzysta┼é sytuacj─Ö sam na sam z Udziel─ů. Po kolejnym wyr├│wnaniu ze strony Babimostu gra nieco si─Ö uspokoi┼éa, ale tylko na chwilk─Ö. P├│┼║niej w naszych graczy wst─ůpi┼éa sportowa z┼éo┼Ť─ç i w 49. minucie na dobre rozpocz─Öli┼Ťmy strzelanie! Wszystko zainaugurowa┼é Filip Dominik podczas gry w liczebnej przewadze. P├│┼║niej podwy┼╝szy┼é S┼éowakiewicz, a ├│sm─ů bramk─Ö do┼éo┼╝y┼é Zacher. W 58. minucie Pelczarski zako┼äczy┼é nasz─ů seri─Ö czterech trafie┼ä z rz─Ödu┬ái by┼éo ju┼╝ 9:5, ale chwil─Ö p├│┼║nej Szefner┬áz Babimostu zdo┼éa┼é jeszcze raz pokona─ç naszego bramkarza po przepi─Öknym strzale w samo okienko.

To by┼éo wszystko, na co wystarczy┼éo si┼é obu zespo┼éom w tak zaci─Ötym boju. Ostatecznie mecz zako┼äczy┼é si─Ö wynikiem 9:6 dla Wiatru, kt├│ry przerwa┼é tym samym feraln─ů pass─Ö pora┼╝ek na w┼éasnym terenie z aktualnym Mistrzem Polski.

Strza┼éy:┬á43 ÔÇô┬á35

Najlepsi zawodnicy meczu: Karol Pelczarski (Wiatr) i Dawid Połomka (Fenomen)
Statystyki bramkarzy:┬áWojciech Komperda (17/21 = 80.95 %), Jakub Udziela (12/14 = 85.71 %) |┬áDominik Pi─ůtyszek (34/43 = 79.07 %)

To zwycięstwo znacznie podbudowało też nasze morale i mamy nadzieję, że pomoże nam ono w walce o Mistrzostwo Polski w tym sezonie! A powalczymy o nie już za dwa tygodnie, podczas turniej finałowego w Łochowie!

Jak b─Ödzie wygl─ůda┼é turniej fina┼éowy? Ot├│┼╝ b─Ödzie si─Ö on sk┼éada┼é z dw├│ch dni meczowych: w pierwszym z nich cztery najlepsze zespo┼éy turniej├│w p├│┼éfina┼éowych A i B zostan─ů sparowane na zasadzie: pierwszy┬ázesp├│┼é P├│┼éfina┼éu A z drugim zespo┼éem P├│┼éfina┼éu B i na odwr├│t. Zwyci─Özcy tych par zagraj─ů nazajutrz o z┼éoty medal Mistrzostw Polski, a przegrani o br─ůzowy. Naszym rywalem w pierwszym dniu b─Ödzie znany nam ju┼╝ z sezonu zasadniczego Absolwent Siedlec. Babimost podejmie z kolei Olimpi─Ö ┼üoch├│w. Zapowied┼║ turniej fina┼éowego pojawi si─Ö na naszej stronie we w┼éa┼Ťciwym czasie, dlatego zach─Öcamy do czujno┼Ťci i sprawdzania aktualno┼Ťci! ­čÖé

No i na koniec jak zawsze chcemy skierowa─ç s┼éowa PODZI─śKOWANIA dla wszystkich kibic├│w, jacy przyszli na nasze ostatnie spotkania z Toruniem, J├│zefin─ů i Babimostem, a by┼éo ich naprawd─Ö sporo (kibic├│w rzecz jasna ­čśÇ )! Raz jeszcze dzi─Ökujemy za wsparcie! Dzi─Öki Wam gra si─Ö nam zdecydowanie lepiej ­čÖé

KOŃCOWA TABELA TURNIEJ PÓŁFINAŁOWEGO I STATYSTYKI ZAWODNIKÓW (NASI W CZOŁOWEJ PIĄTCE ZAWODNIKÓW I BRAMKARZY!) -> KLIKNIJ